W święto sportów motorowych,  20 marca 2016 roku odbyły się w Bogatyni zawody z cyklu Cross Country Sudety.
Frekwencja zawodników dopisała. Oprócz Polaków na zawody zjechała ekipa z Niemiec i Czech. Jak to w marcu bywa, pogoda nie rozpieszczała, było zimno i mokro. Mimo to zawodnicy ustawili się do startu by pokonać dosyć trudne trasy, pełne wzniesień, przeszkód i błota. Jedno okrążenie to około 10 km.

W dwugodzinnym, morderczym wyścigu zwyciężał ten, kto pokonał najwięcej okrążeń.

Elektroniczny Pomiar Czasu - zawody motocross

Elektroniczny Pomiar Czasu – start zawodników

Zawody motocrossowe w Bogatyni – pomiar czasu

Było to pewnego rodzaju wyzwanie dla organizatorów zawodów i elektronicznego systemu pomiaru czasu. Szczególnie istotne było właściwe, dające 100% pewności oznaczenie zawodników chipami. Przyjęto, że chipy RFID, w które wyposażeni byli zawodnicy będą narażone na bardzo ciężkie warunki przejazdu. I tak też się stało.

Teren pokryty był warstwą błota, które wprost oblepiało całą powierzchnię motocykli. Jednak pomimo dużej warstwy mokrej mazi, odczyt odbywał się bez zakłóceń!! System Elektroniczny Pomiar Czasu na zawodach sportowych spisał się rewelacyjnie! Każda z 5 kategorii startujących, była bezbłędnie odczytana i sklasyfikowana.

Przejazd z przeszkodami i możliwość odczytu międzyczasów

Przejazd z przeszkodami i możliwość odczytu międzyczasów

Warto wspomnieć, że ilość błota była tak duża, że numery startowe stały się nieczytelne. Wpadające na metę osoby były identyfikowane dzięki odczytowi chipów i informacji wyświetlanej na ekranie.

elektroniczny pomiar czasu na zawodach motocrossowców

Trudne warunki pomiaru czasu motocrossowców

Duże znaczenie miało przemyślenie przez organizatorów przebiegu toru i umiejscowienia linii mety w punkcie stwarzającym warunki do pewnych odczytów. Dodatkowo zastosowanych aż osiem anten i specjalnej, zdefiniowanej w oprogramowaniu konfiguracji chipów przypieczętowało sukces.

Jeżeli organizujesz  zawody i masz podobne problemy z pomiarem czasu, zapraszamy do kontaktu. Skorzystaj z naszego doświadczenia!