Prezentujemy relację z otwarcia ścieżki biegowej „Zaodrzańska Agrafka” w Oławie, gdzie odbył się III Bieg Harcownika! Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc organizatorów w przeprowadzeniu pomiaru czasu zawodników. Nasz system Elektroniczny Pomiar Czasu RFID towarzyszył biegaczom od startu aż do mety.

Bieg w Oławie cieszył się sporym zainteresowaniem biegaczy. Na linii startu zjawiło się blisko 200 zawodników, którzy wystartowali w jednej grupie pokonując dystans 10 km.

Pomiar czasu na zawodach biegowych w Oławie

Firma PWSK dostarczyła cały sprzęt potrzebny do rozegrania zawodów. Na linii startu i jednocześnie mety zostały zainstalowane anteny i czytniki UHF rejestrujące każdego uczestnika. Sami zawodnicy zostali wyposażeni w numery startowe, do których przyczepiono chipy RFID.

Przy samych zawodach został użyty start netto, który powoduje pomiar czasu zawodnika od chwili wykrycia przekroczenia linii startu. Takie rozwiązanie przy tej liczbie zawodników daje miarodajne wyniki.

Pomiar czasu na zawodach biegowych w Oławie - zawodnicy i numery startowe

Pomiar czasu na zawodach biegowych w Oławie – jak to się zaczęło

Rozpoczęto od rejestracji w systemie wszystkich zawodników i rozdania numerów startowych. Potem rozległ się huk pistoletu startowego. Wszyscy ruszyli jednocześnie! W naszym systemie zaczęły się pokazywać pierwsze dane z anten. Każdemu zawodnikowi po przekroczeniu linii startu zaczął biec czas.

Pomiar czasu RFID na zawodach biegowych w Oławie - zawodnicy

Zawodnicy, po przebiegnięciu odcinka 5 km, nawracali i tą samą drogą podążali do linii mety, która wcześniej odgrywała rolę startu.

W chwili przekroczenia mety system perfekcyjnie odczytywał czas. Po przybiegnięciu ostatnich zawodników, w ciągu kilku sekund pojawiły się wyniki, które organizatorzy wyświetlili na ekranach.

Zestaw Elektroniczny Pomiar Czasu na Zawodach Sportowych  stworzony przez naszą firmę zdał egzamin rewelacyjnie. Organizatorzy jak i zawodnicy wystawili wysokie oceny zadowolenia z profesjonalnie zmierzonego czasu.

BRAWO dla zwycięzców, BRAWO Elektroniczny Pomiar Czasu na zawodach biegowych w Oławie firmy PWSK.

Jeżeli chciałbyś w taki sam sposób mierzyć czas na swoich zawodach – zapraszamy do kontaktu. Mamy rozwiązania dla wielu dyscyplin i ich konfiguracji.